PAPÍRBETON
A múlt év végén egy érdekes alternatív kiállításon voltam,amely a hulladékfelhasználást volt hivatott bemutatni. Nagyon tetszett, rengeteg jó és hasznos dolgot láttam.
Jelentem, én ott megvilágosodtam!!
Feltaláltam a spanyolviaszt! Amikor hazaértem, leültem a gép elé, hogy igazoljam, mekkora zseni vagyok és a keresőben nem lesz egy találat sem.
Egy szempontból igazam lett, magyar találat szinte alig, de ezek az amerikaiak már megint megelőztek majd száz évvel!! Na meg száz oldallal/minimum/
A "találmányom" a papírbeton.
Most mondhatja bárki, persze, fából vaskarika!
Íme:
Papírbeton
Jó szigetelő és nagyon erős könnyűbeton, legjelentősebb részét papírhulladék, föld és víz teszi ki. Készítésekor a papírt vízben puhára áztatják, és összemixelik, majd homokkal és portlandcementtel keverik. A papír aránya 50-80 százalék közötti lehet, amíg a cement elég, ha 10 százalék körüli arányt ér el. A homok akár földdel is helyettesíthető. Előállítása során nem kell túl sokat aggódni a víz adagolása miatt, mivel nem lehet elrontani. A beton rostszálai telítődnek cementtel, ez biztosítja az anyag egyenletes szerkezetét. Ennek köszönhetően a felesleges víz egyszerűen elpárolog vagy a földbe szivárog. A keverés után a massza tégla alakúra, vagy lapokba is formázható. A papírbetonból nemcsak fal húzható fel, hanem rátapasztható a már kész falra is, sőt falazóhabarcsként is használható. Az így készített építőanyagnak mind a nyomószilárdsága, mind a húzószilárdsága igen jelentős, sőt a nyomószilárdsága homok hozzáadásával tovább növelhető. (A papírbeton nyomószilárdsága 0,18 kN/cm2, ha a keverék nem tartalmaz homokot.) Jó hőszigetelési értéke jelentős hőtároló képességgel párosul. 30 cm vastag fal esetén a hővezetési ellenállás, R = 1,24 m2K/W és a hőátbocsátási tényező, U = 0,81 W/m2K. A papírbeton a papír ásványosítása révén tűz- és vízállóvá, növényi és állati kártevőkkel, penészgombákkal szemben is ellenállóvá válik. Kiemelkedően jó páraáteresztő, ezáltal kellemes klímát biztosít a lakásban, kémiailag semleges és nem korrozív. A száraz rostcement hagyományos vagy láncfűrésszel darabolható, alakítható. Ez a tulajdonság lehetőséget nyújt arra, hogy az ablakok, ajtók helyét csak a későbbiekben, a fal felhúzása után alakítsák ki. A fal könnyedén fúrható, a lyukak pedig bármikor egyszerűen eltüntethetők, betapasztók. A papírbeton téglák lehetnek csaphornyosak is, ami a könnyű összeilleszthetőséget biztosítja. Minden szempontból sokoldalú, rugalmas építőanyagról van tehát szó. Összefoglalva a papírbeton előnyeit, olyan szempontokat emelhetünk ki, mint az alacsony előállítási költség, a jelentős húzó és nyomószilárdság, a magas hőszigetelő és hőtároló képesség.
Ez az, ami miatt környezetkímélő, olcsó és bárki által hozzáférhető. Előzetes számításaim alapján bátran állítom, hogy a hagyományos, elterjedt szigetelési technológiákhoz képest féláron beruházható.
Olvassa el mit írok a vállalkozásomról!